W związku z ustawą o języku migowym i innych środkach wspierających komunikowanie się (Dz. U. z 2011 r. nr 209 poz. 1243 ze zm.) osoby z dysfunkcjami narządu słuchu mogą liczyć na ułatwienia w kontaktach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Pile oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pile.

Zapewnia się bezpłatną pomoc tłumacza języka migowego przy załatwieniu spraw urzędowych, w dwóch formach komunikowania się tj. polski język migowy (PJM) oraz system językowo-migowy (SJM).

Osoby niesłyszące, które będą chciały skorzystać z pomocy tłumacza w załatwieniu sprawy powinny zgłosić taką potrzebę do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pile co najmniej 1 dzień roboczy przed wybranym przez siebie terminem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenia można dokonać poprzez przesłanie informacji drogą elektroniczną:

  • na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • faksem na numer 67 351 98 80
  • lub osobiście w siedzibie PSSE w Pile, al. Wojska Polskiego 43.

Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127, poz. 721 z późn. zm.), która zgłosi chęć skorzystania z tłumacza języka migowego.